Як правильно вибрати місце покупки ювелірних прикрас та на що варто звернути увагу?

Напевно багато хто з вас ставився таким питанням. І ми впевнені, що багато покупців золотих та срібних прикрас залишилися незадоволені не лише сервісом, а й самою покупкою. І щоб уникнути розчарування в подальшому приділіть трохи часу нашій статті. У ній ви ознайомитеся з інсайдерською інформацією від власника ювелірного магазину VOS Jewelry.

Декілька секретів про вибір ювелірних прикрас і де їх вигідно і недорого купити.

На першому місці при купівлі ювелірних прикрас, звичайно ж - ювелірні супермаркети. Нещодавно у нас працював невеликий відділ в ювелірному супермаркеті. І ось що ми думаємо від такого місця.

Ювелірні супермаркети

Потрапляючи в ювелірний супермаркет у вас просто розбігаються очі від асортименту, кількості продавців, блиску золота та срібла, які засліплюють своїми вставками та різноманітністю дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Але варто трохи уважніше придивитися і ви побачите, що всі ювелірні прикраси однотипні і схожі між собою, а знайти щось відмінне дуже важко. Як правило, кількість постачальників (ювелірних фабрик) в ювелірних супермаркетах можна перерахувати на пальцях. У такому місці все зводиться до того, що ви просто торгуєтеся з продавцями за мінімальну ціну на прикраси. Чому так? - Запитайте ви. Все дуже просто. Попит і пропозиція. Якщо ювелірний супермаркет із безліччю продавців розташований у старому спальному районі, то основна маса прикрас буде розрахована на покупців 40+. Тут про модні ювелірні прикраси, останні тренди і мови йти не може. А вік товарного асортименту, представлених на прилавках, може досягати 5 років. Тільки уявіть собі, що товар лежав на прилавку або в запасі близько стільки років і не був затребуваний. Але все одно він продовжує лежати і чекати на свого покупця. Що ж до молодших районів та мікрорайонів, то відмінностей не набагато більше, адже багато власників ювелірок у супермаркетах мають сітки по всіх районах міста.

Фото ювелирного супермаркета в Киеве

Так, звичайно ж буваю і білі ворони. Такими виявилися ми зі своїм трендовим асортиментом прикрас та нестандартним, за поглядами навколишніх власників та продавців, підходами до продажу ювелірних виробів. Перше в чому ми вирізнялися – це відсутність знижок на ювелірні прикраси.

Мені досі важко зрозуміти - навіщо робити знижку на ювелірні прикраси цілий рік на всі -50% або -30% або взагалі -70%!

На що корінні власники бізнесу мені впевнено відповідали:

 • По-перше, клієнт вже не зможе попросити знижку
 • По-друге, знижка приваблює клієнта
 • По-третє – так роблять усі.

У принципі, аргументи досить вагомі на перший погляд, продавцю зручно не робити жодних знижок - він більше заробляє. І так, знижки приваблюють клієнтів. Так, і тренд серед продавців ніхто не скасовував.

Але якщо вдуматися трохи, стати на місце покупця при виборі прикрас.

Перше, що мене завжди лякало при виборі ювелірних супермаркетів. Припустимо, що я наглядаю подарунок на річницю 5 серпня, припустимо золоте колечко з діамантом, і вибираю дорогий подарунок в ювелірному супермаркеті для своєї дівчини вже кілька місяців. Я заходжу раз на тиждень різними ювелірними супермаркетами, магазинами салонів міста Києва, які знаходяться в моєму мікрорайоні. І вже протягом кількох місяців я бачу ті самі -50% у всіх продавців. Навіщо ця знижка на каблучки з діамантами? Що за розпродаж на свята, які вже минули чи ще не настали? Але 50% знижка на золоте колечко дедалі більше мене вабить, тим більше, що діамант не маленький. А раптом знижка завтра закінчиться, думаю я, і мені доведеться купити обручку за 100% від її вартості… Описувати такі ситуації можна нескінченно на прикладі каблучок, сережок, кулонів, браслетів та інших ювелірних прикрас із золота чи срібла, а суть залишиться незмінною – знижка на це заповітне золоте кільце з діамантом зникне тоді, коли його куплять інші покупці. Прикро, правда? Думати що тебе, як покупця, тримають за ідіота, заманюючи знижками, акціями і розпродажами, що не існують. Зауважте – більшість ювелірних супермаркетів та магазинів відомих брендів в Україні так роблять. І це сумно, адже до покупця немає жодної поваги щодо аргументованої націнки та знижки.

Друга проблема мене засмучує не менше. Покупцеві відверто брешуть, дивлячись у вічі. Так Так! І це гірка правда. Погодьтеся, не всі ми з почуттям смаку, часто купуємо не те, що нам підходить, а те, що нам подобається. І тут ювелірні прикраси не є винятком. Можна купити срібні сережки або золотий кулон, який ніколи не носитимемо, а розчарування від дорогої покупки все більше змусить нас полюбити старі ювелірні вироби із коробки, що залежалася, або знову підштовхнуть купувати нові. Засмучує той факт, що знайти продавця в ювелірному магазині, який скаже в обличчя, що ця річ вам не йде – досить складно. Особливо, якщо цінник на виріб перевалює за тисячі гривень. Адже продавець розуміє, що може залишитися без заробітку, а решта його не особливо хвилює.

Третє – це нескінченний обман. Якщо ви вибрали місце для покупки прикрас - ювелірний супермаркет, то пам'ятайте про якість ювелірного виробу та націнку на нього. Що може бути ще образливішим, ніж неправдива знижка? Ви не повірите, але це не аргументована націнка. Мало того що ви бачите знижку -30% або -70%, так ще й націнка на виріб від 50 до 700%, щоб виправдати знижку!!! Найприкріше те, що чим популярніший і найвідоміший магазин (зараз я маю на увазі не брендові, а супермаркети з великою сіткою по всіх великих містах України), тим більше ви переплачуєте. Гаразд, якби це був ювелірний шедевр у вигляді сережок або кільця із золота, усипаний дорогим коштовним камінням найвищої якості випущені в кількості 1-2 штук, які відповідали останнім тенденціям моди. Так ні, це так звана "класика", яка вже випускається як мінімум років 5 і її носять сотні людей. А щодо якості – взагалі окрема тема. Адже всі закони на боці продавців. І довести заводський шлюб після покупки дуже важко, особливо якщо річ уже була ношена.

Ви напевно трохи здивовані після прочитаного, але це лише верхівка того, що кожен міг би помітити придивившись трохи уважніше, вибираючи місце для покупки ювелірних прикрас.

Звичайно, обійти позитивні сторони ювелірних супермаркетів ми не в праві. Безсумнівно наявність тут і зараз і широкий асортимент задовольнить попит квапливої купівлі подарунків або спонтанної покупки, тому що продавець чудово посміхався казав як вам все йде. Звичайно ж, у супермаркетах є чудові професіонали своєї справи, які зможуть підібрати зі свого асортименту відповідну модель з потрібною дорогоцінною вставкою.

Ось вам невеликі поради від VOS Jewelry.

Якщо ви все-таки вирішили зупинити свій вибір покупки саме там:

 • Ігноруйте великі знижки.
 • Не робіть спонтанні покупки, якщо виріб дуже дорогий.
 • Вибирайте ювелірні прикраси в компанії з близькими або знайомими, щоб дізнатися про думку незацікавленої людини.
 • Уважно огляньте виріб. На ньому мають бути пломби, проби і всі камені мають бути добре закріплені.
 • Вибираючи ювелірний виріб з дорогоцінним камінням поцікавтеся чистотою, кольором та каратністю каміння.
 • Якщо це золоте кільце, ланцюжок, браслет або кольє, то обов'язково поцікавтеся, чи можна його обміняти, якщо не підійде розмір
 • Обов'язково просіть знижку.
 • На ювелірному виробі не повинно бути ніяких потертостей та подряпин, адже довести після покупки, що ці подряпини зробили не ви неможливо.

Ювелірні інтернет-магазини

На другому місці за популярністю – це ювелірні інтернет супермаркети або мультибрендові інтернет магазини. Здавалося б, що тут може бути негаразд. А все не так далеко відійшло від офлайн магазинів. Більшість із них використовують у ті самі “колгоспні” перекреслені цінники з вічними знижками -50% або -70%. Майже той же асортимент як і в звичайних магазинах, тільки трохи більше. Якщо заплющити очі на неіснуючі знижки, то вибір прикрас в інтернет супермаркетах на мій погляд набагато приємніший. Вам ніхто не нав'язує своєї думки. При виборі прикрас із золота або срібла, ви можете поділитися фотографією з близькими та дізнатися їхню думку щодо покупки. Можна пошукати ціни на цю прикрасу в інших інтернет-магазинах ювелірних прикрас. Всі характеристики виробу описані і вам не потрібно зайвий раз напружувати свій зір.

Недоліками покупок ювелірних виробів в онлайн гіпермаркетах можуть бути:

 • Наявність товару
 • Швидкість доставки
 • Актуальна ціна
 • Коректність опису товару
 • Відповідність та якість фотографії.

В принципі ці недоліки стосуються будь-яких онлайн покупок ювелірних прикрас.

Ось наші поради, як купити ювелірні прикраси у ювелірних інтернет магазинах.

Обов'язково пам'ятайте наступне:

 • Плануйте ваші покупки за місяць чи два. Бо якщо цієї прикраси із золота або срібла немає, то її встигнуть зробити на фабриці.
 • Не бійтеся уточнювати у менеджера відповідність всіх заявлених характеристик товару.
 • Завжди просіть знижку незалежно перекреслена ціна чи ні.
 • Зверніть увагу на можливість розрахунку карткою онлайн чи безготівкового розрахунку.
 • Подивіться на соціальну активність обраного ювелірного інтернет магазину, чи він зареєстрований у Facebook, Google+, Instagram і чи веде він соціальну активність.
 • Звертайте увагу на контакти та фактичні адреси.
 • Звертайте увагу на наявність проби Державної пробірної палати України та якість самого виробу. Спробуйте знайти цю ж прикрасу в інших ювелірних інтернет магазинах і порівняйте ціни.

Якщо ви дотримуйтесь цих порад при покупці прикрас, то вас точно не обдурять, а кожна покупка буде на радість. У цій статті ми не намагаємося в жодному разі образити продавців чи покупців і це лише наше особисте спостереження.

Приємних покупок в ювелірному інтернет-магазині VOS Jewelry