Багато покупців, а також продавці ювелірних прикрас вважають що між фіанітами і цирконами немає жодної різниці і це різні назви одного мінералу. Але це зовсім так. І різниця між цими ювелірними каменями таки є.

Розгляньмо все по порядку.

Циркон – він силікат цирконію. Це натуральний напівдорогоцінний мінерал. Хімічна формула цирконію - Zr[SiO4]. Камінь може бути безбарвним або мати забарвлення. Колір каменю залежить від домішок у його складі. Найбільш красивими та дуже цінними вважаються циркони в ювелірних виробах чорного, синього, зеленого, червоного та золотаво-жовтого кольору.

Кристали циркону мають яскравий алмазний блиск, завдяки чому вони часто використовуються як імітація діаманта в ювелірних прикрасах.

Фіаніт – дуже популярний камінь у ювелірних прикрасах із золота та срібла. Хімічний склад діоксиду цирконію - ZrО2. Фіаніт часто називають кубічним цирконієм. Фіаніт – штучно вирощений мінерал. На перший погляд він мало відрізняється від цирконію, але за показниками заломлення він дуже схожий на алмаз (діамант). Колір каменю може бути різний і залежить від добавок під час його виробництва.

Отже, підсумуємо наше порівняння. Циркон – натуральний напівдорогоцінний камінь, а фіаніт – штучний. Фіаніт більше схожий на діамант з оптичних спотворень, ніж циркон. Фіаніти і циркони часто використовують замість діамантів у ювелірних прикрасах із золота та срібла, оскільки вони суттєво знижують вартість ювелірного виробу.

У нашому інтернет-магазині VOS-Jewelry Ви можете купити ювелірні прикраси як з фіанітами, так і з цирконами. Вам доступний величезний асортимент каблучок, сережок, браслетів та підвісів з фіанітмою. У нас також представлені Італійські вироби з цирконами – це браслети, кольє, каблучки та сережки.